Aktuální ceny plynu přehledně

31.10.2021 Energetická krize již několik měsíců vysává naše peněženky a nikdo neví, jakým směrem se bude ubírat dál. Jednoznačným vítězem v závodu.. více »

Byty a pozemky rekordně zdražují. Výhled do budoucnosti

12.8.2021 Skoro každý, kdo ví, čím se živím, se mě ptá, kdy začnou nemovitosti u nás zlevňovat. A já se na oplátku ptám, co se za uplynulých 20 let.. více »

Fenomén prodeje nemovitostí - Elektronická aukce 2021

11.7.2021 Jsme hravý národ. To je veřejně známé. A teď si představte, že si můžete s naším odborným vedením a pod kontrolou nezávislého advokáta,.. více »

Hypoteční kalkulačka
Email
Linked in
Facebook
Twitter
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Pro Západ Realitní s.r.o. » Aktuální ceny plynu přehledně

Aktuální ceny plynu přehledně

31.10.2021 Energetická krize již několik měsíců vysává naše peněženky a nikdo neví, jakým směrem se bude ubírat dál. Jednoznačným vítězem v závodu energií o nejstrmější zdražení je zemní plyn s 228% meziročním nárůstem. My Vám nyní přinášíme tabulku s přehledem aktuálních cen plynu největších poskytovatelů.

Plyn

 

Pro mnohé z bývalých zákazníků společností Bohemia Energy a Kolibřík je logickým krokem obrácení se na takzvané dodavatele poslední instance. Ty ale pomalu přestávají zvládat nápor nových klientů, hlásí se jich totiž statisíce. Režim DPI poskytují 4 společnosti, ČEZ, E.ON, PRE a innogy. Všechny se shodují na tom, že pro zákazníky v tomto režimu by momentálně mělo být prioritou přejít co nejdříve na standardní produkt. Ten je pro ně výhodnější zejména proto, že nabízí stabilní cenu po dobu zafixovaného období. Odborníci také upozorňují, že ceníky v režimu DPI nejsou určeny k dlouhodobé spotřebě. Na konci článku naleznete tabulku s přehledem aktuálních cen plynu od největších dodavatelů pro Plzeňský kraj (MND, innogy, ČEZ, PPAS, E.ON, CENTROPOL). 

Nejpříznivější ceny v tuto chvíli nabízí společnost E.ON, která navíc nově umožňuje uzavřít smlouvu po internetu.

Cena za kWh se liší podle výše roční spotřeby (vyšší spotřeba = nižší cena za kWh). Pokud je plyn používán pouze na vaření, roční spotřeba tříčlenné rodiny je zhruba 550 kWh. Stejně velká rodina spotřebuje průměrně 3750 kWh, pokud plyn používá k ohřevu vody. Spotřeba plynu používaného k vytápění je výrazně individuálnější a je ovlivněna velikostí domu či bytu, preferencí teplotního komfortu členů domácnosti a také času, který doma rodina tráví.

Plyn tabulka

Elsa Nováková