Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 11

Může vám někdo ukrást váš dům, byt, nebo pozemek? ANO, může!

22.2.2023 Může vám někdo ukrást váš dům, byt, nebo pozemek? ANO, může! Možná ani nevíte, že v Česku se kradou nemovitosti ve velkém. Ano, za.. více »

Jaký bude rok 2023 v realitách a jejich financování

2.1.2023 Bude rok 2023 jiný v realitách, než ten co právě skončil? více »

Hypotéka za 1,9 % P. A. ?

31.10.2022 Opravdu to jde i v roce 2023. Čtěte do konce a neváhejte mi zavolat !!! více »

Newsletter

Registrace odběru článků v newsletteru

Hypoteční kalkulačka
Email
Linked inFacebookTwitterYoutube
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Pro Západ Realitní s.r.o. » Cenová mapa a její výhody pro určení ceny nemovitostí

Cenová mapa a její výhody pro určení ceny nemovitostí

29.3.2022 Pokud jste došli až sem, nemovitosti a jejich vývoj Vás opravdu zajímají !!! Neváhejte nám tedy zavolat, uděláme Vám zcela zdarma cenovou analýzu Vaší nemovitosti. Pro potřeby notářského nebo dědického řízení za mírný poplatek. S pozdravem M. Kovářík

Cenová Mapa a její výhody !

Petr Ondruš

CEO, OctopusPro.cz - přední poskytovatel realitních dat v ČR a v SK (analýzy, monitoring). Propojujeme data online s RK a makléři, odhadci, bankami, investory, developery. Naše data využívá Ministerstvo financí.

Nemovitosti jsou v současné době předražené a prodávající mají v úmyslu utržit za nemovitost co nejvyšší částku. Výhodu tedy získávají lidé, kteří mají hotovost a pořizují si nemovitosti na investici jako uloženku svých peněz před inflací. Lidé s hypotékou to mají a budou mít ještě těžší. Nejenom, že se úroková sazba vyšplhala do závratných výšin na úroveň před rokem 2009, ale hotovost ve výši 10 % - 20 % už dnes pomalu nestačí. Nevychází totiž odhad v bance. Banka, respektive její odhadci, používají tržní ceny nemovitosti dle vyhlášky o oceňování. Nikoliv nabídkové ceny z různých portálů, tak jak tomu ještě donedávna bylo. 

Tržní cena se nestanovuje, ta už prostě je !!

Jako profesionálové musíme mít přehled o tom, jaká je skutečná tržní cena v dané oblasti, ve které působíme. Ceny se totiž liší v čase a lokalitě tak rychle, že se můžeme spolehnout pouze na statisticky významná obhajitelná data, která nám přesně vyjádří, kolik, co stojí (exaktní analýzu). A náš pan prodávající (klient) může být právě ta směrodatná odchylka od mediánu nebo průměru ceny v dané lokalitě, jen o tom ještě neví. A toto musíme znát.

Prodávajícímu, tedy našemu klientovi, můžeme za současných podmínek bez obav sdělit tržní cenu nemovitosti a dovolit si ji navýšit o dalších cca 5 % až 20 % v závislosti na velikosti nemovitosti. Čím dražší nemovitost tím menší navýšení a naopak. Tím, že prodávajícího informujete o tom, co je to tržní cena, získáte několik výhod.

Cenová mapa a její výhody v roce 2022

Prodávající vidí, že jste profesionál a že i když je tržní cena jiná než představa majitele, vy mu pomůžete jeho nemovitosti prodat za co nejvyšší částku. K nelibosti zbytku trhu

V roce 2022 tedy můžeme očekávat, že na trhu se nemovitosti nebudou pouze nabízet, ale především prodávat, a to i bez ohledu na to, že ČNB zvýšila úrokové sazby, je těžší získat hypotéku a lidé musí hradit velkou část v hotovosti, jelikož jim nevyjde odhad. 

Nemovitosti nicméně nebudou tak rychle zlevňovat, jak si všichni myslí a doufají. 

Stále tu totiž čeká velmi mnoho investorů ze zahraničí, zahraniční klienti, co tu chtějí pracovat a žít a další zájemci o realitní trh. Tato skupina lidí nepůsobí pouze ve velkých městech, jak by se dalo na první pohled očekávat, ale po celé ČR. V dnešní době se stále vyplatí koupit nemovitost, a to i předraženou, protože v současné době dojde ke zhodnocení vždy. Nejsme stále na úrovni tržních cen nemovitostí v EU a tak se ceny budou každý rok neustále zvyšovat a tím i jejich hodnota.

Cenová mapa a její výhody v roce 2022

Cenová mapa tedy pomáhá statisticky vyhodnocovat současnou reakci realitního trhu, umí upozornit na odchylky v konkrétní lokalitě, kupující připraví na to, jakou částku budou doplácet za to, že si půjčí od banky, jaká je aktuální tržní hodnota nemovitosti, a to vše můžeme sdělovat našim klientům včetně toho, za kolik to vlastně mají prodat.

Mimo CenovaMapa.cz, kde sledujeme výše uvedené, nabízíme i její nadstavbu RealStat.

RealStat graficky interpretuje vývoje cen nemovitostí, počty a objemy zobchodovaných nemovitostí, mezidobé růsty ceny a cenových indexů. Investoři si u nás mohou spočítat návratnost své investice, a to i když mají k dispozici cizí zdroje. V aplikaci RealStat naleznete makroekonomické prognózy ceny, cenové indexy, které staví své počty na hédonickém regresním modelu, pronájmy a mnoho dalšího.

Společnost OctopusPro je na trhu od roku 2009 a patří mezi neúspěšnější společnosti v oblasti monitoringu dat a analýz v rámci realitního trhu. Spolupracujeme s Ministerstvem financí České republiky, bankami, odhadci a soudními znalci a s většinou realitních kanceláří na trhu. Každý realitní makléř je pro nás jedinečný a respektujeme jeho potřeby.

Pokuď jste došli až sem, nemovitosti a jejich vývoj Vás opravdu zajímají !!!

Neváhejte nám tedy zavolat, uděláme Vám zcela zdarma cenovou analýzu Vaší nemovitosti.

Pro potřeby notářského nebo dědického řízení za mírný poplatek.

S pozdravem

M. Kovářík jednatel a makléř Pro Západ Realitní s.r.o.

Miroslav Kovářík