Osvobození příjmů z prodeje domu a bytu je pro prodejce přísnější

10.5.2022 Dobrý den, jak název napovídá, je tomu opravdu tak. My však celou situaci neustále monitorujeme a sledujeme, jak prodej udělat pro Vás.. více »

Stanovení tržní hodnoty Vaší nemovitosti a následný postup prodeje

29.3.2022 Na trhu s nemovitostmi je mnoho rádců, jak to dělat. Myslím, že je základ spojit se s profesionálem - makléřem RK. Na začátku je.. více »

Cenová mapa a její výhody v roce 2022

29.3.2022 Pokud jste došli až sem, nemovitosti a jejich vývoj Vás opravdu zajímají !!! Neváhejte nám tedy zavolat, uděláme Vám zcela zdarma cenovou.. více »

Hypoteční kalkulačka
Email
Linked in
Facebook
Twitter
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Pro Západ Realitní s.r.o. » Koupit byt nebo ne v roce 2022

Koupit byt nebo ne v roce 2022

29.3.2022 Našel jsem pro Vás statistiku pro koupi bytu v jednotlivých městech ČR. Vzhledem k informaci ČNB, že kromě ztížených podmínek pro přiznání hypoték od 35 let, zvedne opět úrokovou sazbu o minimálně 0,5 procentního bodu. Takže, se nám hypotéky zase podraží. Na závěr mám dobrou zprávu ! Prodávalo se před x lety za 6,5% úroku, bude se prodávat tedy i v tomto a příštím roce. Jen to možná v závislosti na kupní ceně bude trvat delší dobu. Pěkný den přeji, M. Kovářík

Vyplatí se koupit byt na investici na hypotéku?

Jako příklad je zde byt 3+kk po rekonstrukci v různých městech. A porovnání kolik by u pořízení takové nemovitosti vycházela měsíční splátka hypotéky (na základě místně obvyklých cen) na 30 let, s úrokovou sazbou 4,5 procenta a s 80procentní zástavou. A kolik je místně obvyklý nájem za takovou nemovitost a jak se tedy liší výše měsíční splátky a výše měsíčného nájemného.
Zdroj: http://cc.cz a valuo.cz
 
 

Miroslav Kovářík